قلاب تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم

قلاب: تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم استفاده خورشید ضدآفتاب تغذیه درمانی

گت بلاگز عمومی راهکارهای خانگی مؤثر جهت درمان چشمان پف کرده

مرسوم ترین علت چشمان پف کرده، خواب کافی و تغذیه مناسب نداشتن است که باعث ایجاد پف در زیر چشم ها می شود

راهکارهای خانگی مؤثر جهت درمان چشمان پف کرده

شایع ترین علت چشمان پف کرده، خواب کافی و تغذیه مناسب نداشتن است که باعث ایجاد پف در زیر چشم ها می شود و این امر قشنگی صورت را مختل می کند. در این مقاله از دکتر سلام راه های درمان چشم های پف کرده را آماده کرده ایم. پیشنهاد ما این است که این بخش را از دست ندهید.

چشمان پف کرده می تواند دلایل متعددی داشته باشد که مرسوم ترین آن نداشتن خواب کافی و تغذیه مناسب است و اگر برنامه خواب خود را تنظیم کرده و در تغذیه روزانه خود اصلاحاتی به عمل آورید پف چشما شما از بین می روند. البته این ها تنها دلایل بروز پف زیر چشم نیستند و گاهی ممکن است با خواب کافی و تغذیه مناسب نیز همچنان دچار این مسئله باشید. از آن جایی که چشمان پف کرده می تواند قشنگی صورت را تحت تاثیر قرار داده و بسیار آزاردهنده باشد باید راهی جهت درمان آن پیدا شود. در این مقاله چند روش راحت جهت درمان پف زیر چشم معرفی می شود که به جز یک مورد که درمان تخصصی قشنگی است بقیه را در منزل به سادگی می توانید آن ها را انجام دهید.

راهکارهای خانگی مؤثر جهت درمان چشمان پف کرده

کارشناسان معتقدند دو عامل اشعه ماوراءبنفش خورشید و وجود نمک اضافی در بدن باعث پیدایش پف زیر چشم می شوند، حال اگر این نمک اضافی از بدن دفع شود و از پوست در برابر نور خورشید محافظت گردد می توان پف زیر چشم را از بین برد. با در نظر گرفتن این عوامل می توان گفت که کدام درمان های خانگی جهت چشمان پف کرده موثر و بافایده خواهند بود.

از ژل چشم استفاده کنید

استفاده از کرم های دور چشم در شب باعث می شود تولید آب در بافت زیر چشم زیاد کردن یابد و در صبح روز بعد شاهد پف در چشمان خود باشید. در حالی که اگر به جای کرم های سنگین دور چشم از ژل مخصوص چشم استفاده کنید در عین این که پوست زیر چشم نرم و مرطوب باقی خواهد ماند چنین عارضه ای هم را مشاهده نخواهید کرد. یک توصیه جالب این است که ژل چشم خود را در یخچال نگهداری کنید تا اثر خنک کنندگی آن به برطرف شدن پف و تیرگی زیر چشم کمک کند.

درمان پزشکی جهت چشمان پف کرده

درمان هایی که قبل از این گفته شد اثر دائمی ندارند و باید آن ها را هر لحظه ادامه دهید تا از چشمان پف کرده در امان باشید ولی گار به دنبال یک روش موثرتر جهت برطرف پف زیرچشم هستید توصیه می کنیم به یک دکتر متخصص مراجعه کنید تا یکی از انواع روش های درمان قشنگی را جهت مسئله شما تجویز کند. روش های درمانی متنوعی وجود دارند که در کم کردن دائمی پف زیر چشم موثر هستند و به خصوص جهت افرادی که به طور ژنتیکی دچار این عارضه هستند توصیه می شوند. یکی از این روش ها استفاده از اشعه لیزر است که باید در کلینیک انجام شود. روش دیگر تزریق بوتاکس در ناحیه زیر چشم است که با کشیدن پوست به کم کردن پف و برآمدگی کمک زیادی می کند.

آب زیاد بنوشید

مرسوم ترین علت چشمان پف کرده، خواب کافی و تغذیه مناسب نداشتن است که باعث ایجاد پف در زیر چشم ها می شود

داشتن چشمان پف کرده ممکن است این تصور را به وجود آورد که در بدن آب اضافی جمع شده است است و اگر مصرف آب را کم کنید این مسئله برطرف خواهد شد. ولی مساله چیز دیگری هست، هنگامی که نمک اضافی در بدن انباشته شده است باشد بدن جهت رقیق کردن این نمک آب اضافی در بافت ها ذخیره می کند و نتیجه آن، ایجاد آب میان بافتی در قسمت های متفاوت بدن از جمله زیر چشم خواهد بود که چون بافت نرم تری دارد مقدار بیشتری آب جذب می کند. حال اگر مصرف آب را زیاد کردن دهید این کار به دفع راحت تر مواد زائد و کار بهتر کلیه ها کمک خواهد کرد و در نتیجه به تدریج آب میان بافتی زیر چشم ها از بین خواهد رفت.

کمپرس یخ به کار ببرید

خنک کردن ناحیه زیر چشم باعث می شود رگ های خونی هرچه سریع تر مواد زائد را از زیر بافت چشم دفع کنند و علاوه بر آن با تنگ تر شدن عروق در این ناحیه تیرگی زیر چشم نیز کم کردن یافته و التهاب از بین می رود. استفاده از ژل چشم که در یخچال نگه داشته شده است است روش موثری است ولی به وقت زیادی نیاز دارد. اگر عجله دارید توصیه می کنیم دو عدد چای کیسه ای را در آب سرد خیس کنید و زیر چشمان خود بگذارید تا آن را خنک کند. همچنین می توانید از ماسک های خنک کننده پوست مانند ماسک خیار یا آلوئه ورا در قسمت زیر چشم استفاده کنید.

ضدآفتاب بزنید

گفتیم که یکی از علل ایجاد پف زیر چشم تابش اشعه ماورءبنفش خورشید روی پوست است که با ایجاد التهاب در ناحیه به ورم و احتباس آب در زیر پوست منجر می شود و مسلما این تنها عارضه ای نیست که نور خورشید باعث آن می شود. حال جهت جلوگیری از این اتفاق باید از پوست خود در برابر اشعه آفتاب محافظت کنید و جهت این کار باید هرروز از ضدآفتاب استفاده کنید. هرچند ضدآفتاب جهت پیشگیری از این عارضه توصیه می شود ولی اثر درمانی هم دارد. هرچند این درمان سریع نیست ولی با استفاده منظم از آن به مرور وقت خواهید دید که که پف چشم ها کمتر شده است است.

منبع: مجله قرمز

واژه های کلیدی: تیرگی زیر چشم | اضافی در بدن | درمان چشم | استفاده | خورشید | ضدآفتاب | تغذیه | درمانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz