قلاب تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم

قلاب: تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم استفاده خورشید ضدآفتاب تغذیه درمانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حکم دکتر متخلف پرونده کیارستمی قابل اجرا نیست!

حکم دکتر متخلف پرونده کیارستمی قابل اجرا نیست!گروهی از سینماگران همچنان نسبت به نحوه صدور حکم دکتر متخلف پرونده عباس کیارستمی اعتراض کردند و از حکم صادره عصبانی

حکم دکتر متخلف پرونده کیارستمی قابل اجرا نیست!

عبارات مهم : تنبیه

حکم دکتر متخلف پرونده کیارستمی قابل اجرا نیست!گروهی از سینماگران همچنان نسبت به نحوه صدور حکم دکتر متخلف پرونده عباس کیارستمی اعتراض کردند و از حکم صادره عصبانی هستند، آیا که یکی از بااهمیت ترین ارکان این حکم اساساً قابل اجرا نیست و آن هم انتشار حکم محکومیت دکتر مقصر در پرونده کیارستمی، در نشریه نظام پزشکی است که از سال ۱۳۹۳ انتشار آن متوقف شده است و بنابر این انتشار حکم محکومیت این دکتر در نشریه ای که منتشر نمی شود، سالبه به انتفاء عنوان است!

به گزارش «تابناک»؛ صدور حکم نهایی نظام دکتر جهت احمد میر دکتر مقصر در پرونده عباس کیارستمی، در آستانه مراسم سالگرد این هنرمند فقید صادر شد. این حکم طبیعتاً بسیار سبک تر از آنچه انتظار می رفت، بود و تصور می شد اگر خطای دکتر معالج کیارستمی فقط در همین حد خلاصه می شد که در میان روند درمان بیمارش، او را رها کرده و به سفر توریستی رفته، این دکتر دست کم جهت دوره طولانی از طبابت محروم و هزینه قابل توجهی جهت او به لحاظ حیثیت حرفه ای در نظر گرفته می شد که سایر پزشکان در برخورد با بیمار، واکنش‌ها بسیار محتاطانه تری در پیش بگیرند ولی در نهایت چنین اتفاقی نیفتاد

عباس کیارستمی از اسفند سال ۱۳۹۴ تا اوایل اردیبهشت ۱۳۹۵ با چالش های فراوانی مواجه شد. ظاهراً در جریان بررسی اوضاع روده کیارستمی، روده پاره شده است و در ادامه همین ماجرا منجر به عمل های دیگری می شود و آخر کیارستمی بعد از این عمل ها به علت شدت عفونت اوضاع حادی پیدا می کند و در این میان دکتر معالج بیمار را رها کرده و به خارج از کشور عزیزمان ایران سفر می کند. کیارستمی در هشتم تیر ۱۳۹۵ در حالی که احتمال فوت او می رفت، به صورت فوق العاده به پاریس انتقال یافته شد و همان جا در ۷۶ سالگی فوت کرد.

حکم دکتر متخلف پرونده کیارستمی قابل اجرا نیست!

این اتفاق منجر به اعتراض شدید جامعه هنری نسبت به رویه موجود شد و حتی کار به درگیری میان بخشی از بازیگران و صورت های معروف و گروهی از پزشکان کشید و حتی عده ای از بازیگران و صورت های معروف برابر بیمارستان جم در اعتراض به عدم پاسخگویی و وقایع رخ داده، تجمع کردند. این تنش به مرور کم کردن یافت. محکومیت احمد میر به درج در پرونده، عدم امکان راه اندازی مرکز درمانی تازه جهت چند سال و همچنین درج حکم محکومیت در نشریه نظام پزشکی، آتش خشم اهالی سینما را مجدداً برافروخت و این آتش زیرخاکستر در مراسم سالگرد کیارستمی که به تازگی برگزار شد، عیان شد.

در این مراسم که سینماگرانی همچون مسعود کیمیایی، بهمن فرمان آرا، اصغر فرهادی، جعفر پناهی، گلی امامی، سیف الله صمدیان، تهمینه میلانی، محمد نیک بین، پریسا بخت آور، مصطفی زمانی، رضا کیانیان، نیکی کریمی، سیروس الوند، همایون ارشادی، محسن امیریوسفی، محمدعلی نجفی، الهام پاوه نژاد، سحر دولتشاهی، حبیب رضایی، بابک کریمی، حامد بهداد، هوشنگ گلمکانی و… حضور داشتند، یک بیانیه مفصل صادر شد که صرفاً ناظر بر سبک بودنِ حکم نبود، بلکه بخش هایی از آن ناظر بر غیرعملیاتی بودنِ این حکم است.

در بند چهارم این بیانیه آمده بود: «درج شدن حکم توبیخ دکتر خاطی در نشریه شرکت نظام پزشکی که طبق آخرین اطلاعاتی که به دست ما رسیده، ماه ها و شاید سال هاست از انتشار آخرین شماره آن می گذرد و از سال ۱۳۸۵ تاکنون حکم توبیخ هیچ پزشکی در آن ثبت نشده، دهن کجی شرکت یافته ای به افکار عمومی هست. مدیر سابق شرکت نظام پزشکی که خود مدیرمسئول نشریه بوده، با علم به منتشرنشدن نشریه و تعطیلی آن، چنین حکمی را امضا کرده هست. سؤال مهم این است که آیا درج حکم تنبیه دکتر خاطی در بولتن داخلی پزشکان که منتشر هم نمی شود، تنبیه پیگیران پرونده بیمار است یا تنبیه پزشک؟ این تنبیه انتزاعی چه تأثیری در کم کردن بروز کوتاهی و بی مسئولیتی پزشکی در جامعه درمان و سلامت کشور دارد؟»

حکم دکتر متخلف پرونده کیارستمی قابل اجرا نیست!

واژه های کلیدی: تنبیه | پزشکی | انتشار | پرونده | پزشکان | اعتراض | کیارستمی | عباس کیارستمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz