قلاب تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم

قلاب: تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم استفاده خورشید ضدآفتاب تغذیه درمانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی در صورت خروج آمریکا از برجام احتمال جنگ با کشور عزیزمان ایران به شدت زیاد کردن می‌یابد / یک روزنامه چینی

یک روزنامه چینی در گزارشی هشدار داد که در صورت خروج آمریکا از برجام، شرکت‌های اروپایی و آسیایی نیز در نهایت نمی‌توانند با کشور عزیزمان ایران تجارت کنند و کشور ع

در صورت خروج آمریکا از برجام احتمال جنگ با کشور عزیزمان ایران به شدت زیاد کردن می‌یابد / یک روزنامه چینی

یک روزنامه چینی: در صورت خروج آمریکا از برجام احتمال جنگ با کشور عزیزمان ایران به شدت زیاد کردن می یابد

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه چینی در گزارشی هشدار داد که در صورت خروج آمریکا از برجام، شرکت های اروپایی و آسیایی نیز در نهایت نمی توانند با کشور عزیزمان ایران تجارت کنند و کشور عزیزمان ایران مجبور است تا برنامه هسته ای خود را از سر بگیرد، در این صورت بار دیگر بدون آنکه دری جهت دیپلماسی باز باشد احتمال شروع جنگ نظامی میان دو کشور به شدت زیاد کردن خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، روزنامه مورنینگ پست چین در گزارشی به قلم تریتا پارسی با توجه به نزدیک شدن تاریخ تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام از سوی ترامپ، نوشت: این هفته جهت توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و ثبات در خاورمیانه بسیار مهم هست. ترامپ باید تصمیم خود را در مورد تمدید تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران اتخاذ کند. اگر او از انجام این اقدام خودداری کند آمریکا توافق هسته ای را نقض می کند و این شروع روندی خواهد بود که احتمالا به نابودی برجام منجر می شود و یک بار دیگر آمریکا و کشور عزیزمان ایران در مسیر جنگ نظامی قرار می گیرند.

در صورت خروج آمریکا از برجام احتمال جنگ با کشور عزیزمان ایران به شدت زیاد کردن می‌یابد / یک روزنامه چینی

در ادامه این گزارش آمده است: در اکتبر که ترامپ از اعلام پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام خودداری کرد، همه مقامات ارشد او به استثنای مایک پومپئو رییس سیا و نیکی هیلی سفیر آمریکا در شرکت ملل با این تصمیم او مخالف بودند و بر لزوم ماندن آمریکا در برجام تاکید کرده بودند ولی با وجود اینکه ترامپ تصمیم خود را جهت تایید نکردن پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام گرفته بود، مشاوران ترامپ توانستند او را قانع کنند تا به جای خروج یک باره آمریکا از برجام، بتواند در همکاری با کنگره و با کمک قانونگذاران آمریکایی طرحی را به تصویب برسانند تا بعضی از مفاد توافق کشور عزیزمان ایران به طور یک جانبه از سوی آمریکا اصلاح شود ولی مسئله آنجاست که هرگونه عوض کردن در مفاد برجام آن هم تنها از سوی آمریکا باز هم نقض این توافق هسته ای محسوب می شود بنابراین کنگره با تصویب هرگونه طرح اصلاحی جهت برجام در واقع آن را نقض کرده است و این خود باعث از بین رفتن این توافق می شود.

اما کاخ سفید هم در واقع انتظار نداشت تا کنگره اقدام خاصی در این مورد انجام دهد. در واقع این همکاری نمایشی با کنگره جهت اصلاح برجام یک نوع ژست سیاسی بود که نشان دهد ترامپ در این باره با کنگره همکاری داشته است.

یک روزنامه چینی در گزارشی هشدار داد که در صورت خروج آمریکا از برجام، شرکت‌های اروپایی و آسیایی نیز در نهایت نمی‌توانند با کشور عزیزمان ایران تجارت کنند و کشور ع

اکنون بیش از یک ماه از ضرب الاجل کنگره جهت تصویب طرحی در این باره گذشته است ولی اقدامی صورت نپذیرفته هست. از این رو یک بار دیگر توپ به زمین ترامپ افتاده است و او باید تصمیم خود را در روز جمعه اعلام کند. ولی آیا برجام می تواند بدون آمریکا ادامه داشته باشد؟ این به تصمیم ترامپ در مورد تحریم های ثانویه پیش از برجام بستگی دارد. اگر ترامپ این تحریم ها را بار دیگر صادر کند آمریکا یک بار دیگر شرکت های اروپایی و آسیایی را که با کشور عزیزمان ایران تجارت می کنند نیز مورد تحریم قرار خواهد داد.

در صورت خروج آمریکا از برجام، چین، روسیه و اتحادیه اروپا به شدت با این تصمیم او جهت نابودی برجام مخالفت می کنند ولی در این صورت نیز هنوز مشخص نیست که شرکت های آسیایی و اروپایی در بازار کشور عزیزمان ایران بمانند در حالی که مجبورند بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا یک طرف را گزینش کنند. همچنین اگر این شرکت ها بازار کشور عزیزمان ایران را جهت ماندن در بازار آمریکا ترک کنند کشور عزیزمان ایران بدون دستیابی به منافع برجام تنها می ماند و خیلی سریع فشارهای داخلی سیاسی جهت شروع از سرگیری برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران شروع می شود.

این گزارش مدعی شده است است: در چنین حالتی فشار بر آمریکا جهت بمباران تاسیسات هسته ای کشور عزیزمان ایران از داخل و کشورهای خارجی مثل اسرائیل و عربستان سعودی یک بار دیگر زیاد کردن می یابد ولی علی رغم سال های 2011 و 2012 که ریسک شروع جنگ میان دو کشور زیاد کردن یافته بود دیگر دری جهت دیپلماسی باز نیست و در نتیجه احتمال وقوع جنگ بسیار زیاد خواهد بود.

در صورت خروج آمریکا از برجام احتمال جنگ با کشور عزیزمان ایران به شدت زیاد کردن می‌یابد / یک روزنامه چینی

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz