قلاب تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم

قلاب: تیرگی زیر چشم اضافی در بدن درمان چشم استفاده خورشید ضدآفتاب تغذیه درمانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بین مردم جهت تامین کالاهای اساسی، کوپن الکترونیکی&quot، فقر خوراکی در کشور عزی

معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : طی طرحی که از طرف وزارت منزل به معاون اول مدیر جمهور ارسال شده، به زودی کالا کارت جهت تامین کالای اساسی به مردم داد

بین مردم جهت تامین کالاهای اساسی، کوپن الکترونیکی&quot، فقر خوراکی در کشور عزی

توزیع "کوپن الکترونیکی" بین مردم جهت تامین کالاهای اساسی/ فقر خوراکی در کشور عزیزمان ایران ۲ درصد است

عبارات مهم : دریافت

معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : طی طرحی که از طرف وزارت منزل به معاون اول مدیر جمهور ارسال شده، به زودی کالا کارت جهت تامین کالای اساسی به مردم داده می شود.

به گزارش ایلنا، احمد میدری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته با حضور در برنامه پایش به تشریح سیاست های این وزارتخانه در جهت حمایت از محرومان پرداخت گفت : طی طرحی که از طرف وزارت منزل به معاون اول مدیر جمهور ارسال شده است به زودی کالا کارت جهت تامین کالای اساسی به مردم داده می شود.

وی افزود: طی پیشنهادی که آقای ربیعی جهت آقای جهانگیری فرستاده، کالا کارت یا کوپن الکترونیکی که خوشبختانه در طول چهار سال گذشته جهت مدد جویان نهادهای حمایتی این کار را کردیم و این کالا کارت به انها تخصیص داده شده است داده شده است بود . ما در وزارت تعاون کار و رفاه این آمادگی را داریم که این کالا کارت را به کلیه اقشار جامعه بدهیم.

بین مردم جهت تامین کالاهای اساسی، کوپن الکترونیکی&quot، فقر خوراکی در کشور عزی

میدری افزود: در دو سه هفته گذشته جلسات متعددی با بانک مرکزی داشتیم، به این ترتیب که همان کارت بانکی که افراد با آن یارانه می گیرند را به کالا کارت تبدیل کنیم، افراد با مراجعه به فروشگاه کارت خود را در دستگاه می کشند و سهمیه کالایی آن که مشمول بر کالاهای اساسی نوشته شده است و فرد می تواند اقلام اساسی خود را تامین کند.

بسته های حمایتی جهت خانوارهای کم درآمد

معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : طی طرحی که از طرف وزارت منزل به معاون اول مدیر جمهور ارسال شده، به زودی کالا کارت جهت تامین کالای اساسی به مردم داد

معاون رفاه وزارت کار راجع به جمعیت خانواده های تحت پوشش شرکت بهزیستی و کمیته امداد، گفت: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار خانواده تحت گوشش این نهادها هستند که با شناسایی های اخیر که انجام دادیم، به یکی از آنها ۲۰ هزار خانواده و به یکی دیگر ۳۰ هزار خانواده اضافه شده است است.

وی در مورد شناسایی خانواده هایی که زیر ۷۰۰ هزار تومان در ماه به عنوان رقم «فقر ملی» درآمد دارند، گفت: در بودجه سال ٩٧ حدود ٨٠٠ هزار خانوار را مورد شناسایی قرار داده ایم که زیر ٧٠٠ هزار تومان در ماه درآمد دارند. از این رو پیشنهاد داده ایم تا دولت بسته های حمایتی مختلفی جهت آنان تدارک ببیند تا آنها بتوانند درآمد خود را به حداقل ٧٠٠ هزار تومان در ماه برسانند.

میدری افزود: مستمری افراد تحت پوشش با توجه به تورم زیاد کردن داشته است و تلاش کردیم که بخشی از هزینه های آنان را پوشش دهد.

بین مردم جهت تامین کالاهای اساسی، کوپن الکترونیکی&quot، فقر خوراکی در کشور عزی

فقر خوراکی در کشور عزیزمان ایران ۲ درصد است

مجری برنامه با اشاره به اندازه گیری های که از هزینه خوراک خانواده ها در هر روز انجام شده است هست، به میدری گفت که در حال حاضر با زیاد کردن ۵۵ درصدی قیمت تخم مرغ و سایر اقلام یک خانواده باید جهت هزینه ها صبحانه، نهار و شام خود باید دست کم ۲۰۰ هزار تومان کنار بگذارد، ولی شما صحبت از پرداخت تنها ۷۰۰ هزار تومان می کنید که او در جواب گفت: سیاست دولت این نیست که افراد با دریافت کمک نقدی وارد بازار کار نشوند، بلکه می خواهیم زمینه ای را فراهم کنیم که دنبال کار بروند تا خودشان هزینه زندگی را تامین کنند، ولی فقر خوراکی در کشور وجود دارد و میزان آن ۲ درصد است.

معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : طی طرحی که از طرف وزارت منزل به معاون اول مدیر جمهور ارسال شده، به زودی کالا کارت جهت تامین کالای اساسی به مردم داد

میدری افزود: کشورهایی که زیر ۵ درصد از جمعیتشان زیر خط فقر خوراکی باشند،کشور سبز محسوب می شوند و لذا کشور عزیزمان ایران کشور سبز است.

مدل های سوءاستفاده از ارز دولتی

بین مردم جهت تامین کالاهای اساسی، کوپن الکترونیکی&quot، فقر خوراکی در کشور عزی

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح پرسشها سیستم توزیع ارز کشور پرداخت و گفت: سیستم کنونی شکاف هایی دارد که می تواند زیاد از این زمینه فساد را فراهم کند. اول اینکه آنهایی که جهت دریافت ارز مراجعه کرده اند، تولیدکننده واقعی نیستند. مسئله این است که بانک اطلاعاتی جامعی از افراد متقاضی دریافت ارز دولتی وجود ندارد. این در شرایطی است که وزارت رفاه سیستمی را جهت خود ایجاد کرده است که با وارد کردن کد ملی افراد به آسانی می توانیم به اطلاعات آنها دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: ولی در این مورد قضیه کاملا برعکس هست. شرکتی آمده و تقاضای دریافت ارز با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان کرده هست، ولی اطلاعاتی آن شرکت در جایی وجود ندارد. اصلا در هیچ جا نیامده که این شرکت چه تعداد پرسنل دارد، چه میزان از بانک وام گرفته هست. حالا این شرکت با استفاده از چنین خلائی ۵ میلیون دلار ارز دولتی گرفته، ولی تنها معادل ۲ و نیم میلیون دلار آن را جهت واردات تخصیص داده شده است داده هست. معلوم است که چه سودی برایش دارد، هنگامی که ارز را به قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان می گیرد، ولی آن را ۸ هزار تومان یا ۹ هزار تومان می فروشد یا هر قیمت دیگری می فروشد. سوءاستفاده دیگر که صورت گرفته، این است که واردکننده به عنوان نمونه با ارز دولتی کنجاله، سویا یا گوشی وارد کرده و بعد آنها را با دلار قیمت آزاد در بازار فروخته است.

میدری افزود: مورد دیگر این بوده است که واردکننده با دور زدن قانون کالایی را که جهت کشور عزیزمان ایران سفارش داده را وارد کشور دیگر کرده و آنجا با قیمت دلار آزاد فروخته هست. به هر حال جهت جمع کردن فساد توزیع ارز دو راه زیاد نداریم: ۱- صدور فاکتور الکترونیک ۲- توزیع «کالا کارت» بین مردم. کالا کارت یا کوپن الکترونیک پیشنهاد آقای ربیعی به دولت بوده هست. این کارت البته جهت ۱۰ میلیون نفر صادر و سالی ۳ تا ۴ بار شارژ می شود تا آنها اقلام خوراک خود مثل لبنیات و… را تهیه کنند. وزارت رفاه آمده است تا کالا کارت را جهت کل کشور اجرایی کند.

میدری گفت: در ماجرای فسادهای اخیر در عنوان ارز و رانت هایی که به وجود آمد به وضوع شاهد سهل انگاری بعضی دستگاه ها بودیم.

پرداخت مستقیم پول آثار مخرب دارد

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های دولت بحث معیشت مردم هست، گفت: یکی از پیشنهاد ما در این مورد پرداخت کارانه هست. فرد به ازای ورود به طرح هایی همچون کارورزی و… کارانه دریافت می کند. یعنی علاوه بر اینکه در جایی مشغول به کار می شود می تواند درآمدی هم داشته باشد. ما همچنین می توانیم اگر کشاورز نیاز به زهکشی زمینش داشت، پول آن را بپردازیم تا بهره وری کشاوری زیاد کردن یابد. در هر صورت اگر پول مستقیم به مردم پرداخت شود، آثار مخربی دارد؛ چراکه همه متقاضی دریافت آن می شوند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این وزراتخانه با استفاده از «پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان» مواردی همچون درصد مالکیت ماشین در محلات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران یا میزان مالیات پردازی شرکت ها و خانواده ها را مشخص کرده هست، گفت: دریافتیم که نظام مالیاتی به جای قرار تکیه خود بر ثروت بر شرکت ها تکیه کرده هست. ما با مقررات نادرست کاری کرده ایم که بنگاه ها از ادامه فعالیت بازبمانند. این در شرایطی است که ۳۰۰ هزار خانواده ثروتمند فرار مالیاتی داشته اند. ما همچنین دریافتیم که ۱۳۴ هزار کودک بازمانده از تحصیل وجود دارد.

واژه های کلیدی: دریافت | دریافتی | خانواده | وزارت کار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz